18
Thu, Jul

Izvještaji sa akcija

U subotu, 14.09.2013. godine, u organizaciji našeg Kluba, uspješno je izveden memorijalni pohod na najviši vrh Maganika (2139 m) povodom 40 godina od velike avionske nesreće JAT-ovog aviona na relaciji Skoplje-Titograd.

U subotu, 14.09.2013. godine, u organizaciji našeg Kluba, uspješno je izveden memorijalni pohod na najviši vrh Maganika (2139 m) povodom 40 godina od velike avionske nesreće JAT-ovog aviona na relaciji Skoplje-Titograd.

Na Medvedjem vrhu

JAT-ova karavela je 11.09.2013. godine udarila u Babin zub na Maganiku i tada je poginulo svih 35 putnika i 6 članova posade.

Planinari na Maganiku

Po idealnom vremenu na vrh Maganika je izašlo preko 70 učesnika iz više planinarskih klubova, pripadnika Vojske Crne Gore, predstavnika Agencije za civilno vazduhoplovstvo, mještana i rođaka stradalih putnika. 

visokogorci logo

Kod ploče koja je prije 10 godina postavljena u slavu stradalih, odata je pošta, kratkom besjedom se prisutnima obratio vodič na ovom usponu Dragan Bulatović čiji je otac jedan od prvih koji je stigao na mjesto nesreće prije 40 godina. Akciju je simbolično obilježio i uveličao avion-dromader iz avio-helikopterske jedinice MUP-a Crne Gore koji je više puta nadletio vrhove Maganika na samo dvadesetak metara iznad velike grupe planinara, učesnika akcije.

Uskoro ćemo objaviti izvještaj i foto album sa ove akcije.

 Visokogorci Crne Gore  

(Preuzeto sa zvaničnog sajta Visokogoraca)

Nemate pravo da postavite komentar