20
Sat, Jul

Planinarenje

Ima sportova u kojima se uspjesi ne mjere ni metrima, ni vremenom, ni poenima. Ljudi se njima ne bave na igralištima i vježbalištima, pred očima gledalaca.

Ima sportova u kojima se uspjesi ne mjere ni metrima, ni vremenom, ni poenima. Ljudi se njima ne bave na igralištima i vježbalištima, pred očima gledalaca.

PK LisaPoprišta njihova su daleko od očiju radoznalih, uspjesi se mjere radošću koja ispunjava sportistu kad savlada prepreke i sebe. Takav jedan sport je i planinarenje.

Na vrhu Balkana!

Prvo masovno organizovanje planinarskih aktivnosti u Bijelom Polju počelo je u proljeće 1964. godine, pod imenom Planinarsko-smučarsko društvo „Jedinstvo“ – Bijelo Polje, koje je bilo organizovano u dvije sekcije – Skijašku i Planinarsku. Pod tim imenom društvo je djelovalo pune 22. godine, izvodeći svoje akcije na teritoriji bivše  Jugoslavije, ostvarujući dobre rezultate.

Tokom tog perioda djelovanja u društvu je formirana i planinarska sekcija „LISA“. Zbog sve većeg interesovanja omladine za planinarske akcije, u proljeće 1986. godine, planinarske sekcija „LISA“ se osamostaljuje, formiranjem i registrovanjem novog udruženja pod imenom: Planinarsko Društvo „LISA“ – Bijelo Polje. Društvo kao prvano lice uradilo je i nekoliko preregistracija u skladu sa zakonom i danas djeluje kao Planinarski klub „LISA“ – Bijelo Polje.

OlimpPokretači planinarstva u Bijelom Polju i utemeljivači Planinarskog Društva „LISA“ su:

Batrić Baćo Rakočević, zatim komadant Miloš Vlahović, Drago Tomović, Milenko Vukojičić… i mnogi drugi koji su za skoro 50 godina postojanja društva bili dio Lise.

PK LISA Vojska CGDanas klub organizuje veliki broj akcija tokom cijele godine. Uglavnom se ture organizuju na našim planinama: Durmitor, Bjelasica, Maganik, Sinjajevina, Prokletije... ali se isto tako organizuju i inostrane ture pa se svake godine obiđu: Olimp, Rila, Pirin, Visoke Tatre i mnoge druge atraktivne planinarske destinacije.

- "U planu je da se ove godine organizuje i odlazak nekoliko članova društva na Ararat u sklopu manifestacije koju organizuje Turski Planinarski Savez. To bi za naše društvo bio veliki uspjeh i tako bi opet pokrenuli alpinističku sekciju u našem društvu koja je već nekoliko godina neaktivna.“ - poručuju iz kluba.

Logo planinarski klub LISA 3Olimp 2012Planinarski klub “Lisa” ima veliki broj članova iz Podgorice ali i drugih gradova, koji se priključuju turama i veoma su aktivni u društva.

Kontakt:
e-mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
Telefon: +382(0)68 741 116       www.pklisa.me

 

 

 

 

Zivjeli PK LISA

PK Lisa maganik

Nemate pravo da postavite komentar